پاپ آپ

پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ (Pop-up ad) یا بالاپر یک روش تبلیغاتی مرسوم است که نمایش تبلیغ در یک پنجره جدید مرورگر و یا در یک تب جدید آن باز میشود. معمولا برای نمایش پاپ آپها اندازه های متفاوتی وجود دارد. از این رو استانداردی برای تعیین اندازه و موقعیت قرارگیری آنها وجود ندارد.

تبلیغ پاپ آپ گونه ای از تبلیغات است که به منظور بالابردن بازدید یک وب سایت  و افزایش رتبه آن مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع تبلیغات، همانند سایر روشهای تبلیغاتی، چه به شکل سنتی و در سطح شهر و چه به شکل دیجیتالی و در سطح جهانی، زمانی ارزشمند و سودمند خواهد بود که نکات مربوط به بازاریابی ، تجربه مشتری و مواردی مانند این در آن لحاظ شده باشد.

هنگام ثبت تبلیغ پاپ آپ یک سایت برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان که خود میتواند منجر به افزایش رتبه الکسای آن و همچنین بالابردن سطح درآمد صاحب آن شود باید چند نکته رعایت شود:

1- طراحی صحیح صفحه فرود سایت

صفحه ای که پس از نمایش تبلیغ کاربر به آن هدایت میشود، که اصطلاحا به آن صفحه فرود یا landing page نیز گفته میشود، باید ظاهری جذاب همراه با رنگهای دلنشین داشته باشد. تجربه کاربران نشان داده است در صورتی که صفحه فرود یک سایت تبلیغ شده همراه با عکسهای زیاد و چشمک زن، رنگهای تند و زننده و یا متون طولانی باشد، کاربر را خسته خواهد کرد و در نتیجه تمایل کاربر برای ماندن در سایت و استفاده از امکانات آن، هرچند بسیار سودمند و مفید باشد، کاهش پیدا کند.

کاربران به ماندن در صفحاتی علاقه دارند که ظاهری ساده داشته باشد و از رنگهایی در طراحی آن استفاده شده باشد که چشم را خسته نکند. از طرف دیگر اطلاعاتی که در صفحه فرود سایت باید قرار بگیرد باید به شکلی باشد که نه خیلی مختصر شده باشد که کاربر از آن نتیجه ای نگیرد واز نیت تبلیغ دهنده باخبر نشود و نه آنقدر طولانی که خواندن آن از حوصله کاربر خارج باشد.

اطلاعات ارائه شده در صفحه ورود باید به شکل جملات و کلمات کلیدی مرتبط با مورد تبلیغ باشد. به عنوان مثال اگر شما صحاب یک فروشگاه هستید و قصد دارید محصول خاصی ر از طریق تبلیغات پاپ آپ و یا هر روش دیگری به کاربر معرفی نمایید، کافی است مهمترین ویژگیهای محصول را به شکل بخش بندی شده همراه با عکسهای جذاب و خوب طراحی شده بیان کنید. گاهی اوقات افزودن یک ویدئوی معرفی نیز میتواند مفید باشد.

سایت پاپ آپ می راهکارهای تبلیغاتی بر مبنای پاپ آپ و همچنین کسب درآمد سایت از نمایش تبلیغات را به کاربران خود ارائه میدهد.